+90 532 687 51 54​⁠​

Sosyal Medyada Biz}

Tenis Kortu Yapımı

Tenis Kortu – Tenis Kortu Zemin Uygulaması.?

Tenis Kortu Nedir
Değişim Spor olarak Müşteriye tenis kortu alanında her türlü imkanı sağlamaktayız.. ücretsiz keşif imkanı esnek fiyat ve tercih konusunda yardımlarımızı esirgemeden gereken kolaylığı sunmaktayız.. peki tenis kortu nedir nasıl uygulanır ve hangi ortamlara uygulanır.. Tenis kortları açık yada kapalı olabilir. Kullanıcı profili -tercihleri ve bölgesel (coğrafi) şartlara göre değişik altyapı ve sportif kaplamalı şekilde yapılabilmektedir. Uygun sportif kaplama genelde altyapıya ve sahanın açık yada kapalı olmasına göre seçilmektedir.

Zemin Kaplama Çeşitleri ve Diğer Alternatifler
Akrilik zemin kaplaması
Dökme Epdm (Tartan) seçeneği
Rulo Epdm uygulaması
Suni Çim serme uygulama
Rubber Üzeri Akrilik yapımı

Ön Bilgi
Değişim Spor, Kalite politikası gereği her zaman müşterilerine değer vermektedir bu ilke ile Firmamız her konuda size alternatifli çözümler sunacak ve ihtiyacınıza cevap veren en uygun altyapı ve kaplama türünü seçmenize yardımcı olacaktır..

Tenis kortu yapım aşamaları
Zemin Kaplama; Beton asfalt zeminler üstüne ”EPDM” kaplama yapılır, veya temizlenmiş asfalt üzerine ”AKRİLİK” kaplama uygulanır.Bu işlemden önce astar ile malzemenin tutuculuk oranları arttırırlır. Müşterinin isteğine göre tartan zemin veya sentetik çim halı zeminde kullanır.
Çadır Kapama; bu sistem zeminin üzerinde yerin altına monte edilen boru demirlerin çeşitli kanlıklarındaki brandalara gerilmesiyle işlem gerçekleşir.
Saha çizgileri; oyun sahasını belirleyen sınırlardır rengi beyaz olup ve oyuncunun hareket’in engellemeyecek şekilde göre tasarlanır.
Tenis kortu yapımında; Kort zeminler alanın kullanım amacına bağlı olarak Çim, Halı , Sert , Toprak sentetik olarak yapılmaktadır.

 

07 Mart 2017
3.278 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Ömer dedi ki:

    Elinize sağlık

BİR YORUM YAZIN